Dla kogo?

Suwalskie Tropy Race to terenowy wyścig rowerowy, rozgrywany w większości na szutrowych drogach i leśnych duktach. Jest to impreza z pogranicza sportu i turystyki, na której odnajdą się różne kolarskie „osobowości”:

  • ściganci” jadący bez przerw na posiłek, odpoczynek czy sen,
  • osoby, które szukają przygody związanej z samodzielnym pokonaniem długiego dystansu,
  • osoby, dla których liczy się przede wszystkim przyjemność z jazdy, piękne widoki i odkrywanie nowych miejsc.

Jakie trasy? Gravel czy MTB?

Zawody odbywają się na dwóch trasach:

  • 350 km (STR350) – trasa rowerowa o długości około 350 km, limit czasu 48 h,
  • 200 km (STR200) – trasa rowerowa o długości około 200 km, limit czasu 36 h

Trasy skrojone są pod osoby jadące na rowerach typu gravel, mtb, crossowe. Przeważa dobra szybka nawierzchnia.


Szczegóły rywalizacji

Zadaniem uczestników Zawodów jest pokonanie trasy otrzymanej przez Organizatora w postaci elektronicznej (plik .gpx) w jak najkrótszym czasie. Trasa zawodów nie będzie oznakowana w terenie. Plik .gpx zawodnik wygrywa samodzielnie do własnego urządzenia  (GPS, smartfon z aplikacją, itp.)

Pokonanie trasy przez każdego z uczestników zawodów będzie weryfikowane na podstawie systemu śledzenia lokalizacji GPS – dostępnego publicznie. System lokalizacji GPS zapewni Organizator.

Uczestnicy muszą poruszać się po trasie wyznaczonej przez Organizatora i określonej w pliku .gpx. W przypadku opuszczenia trasy, należy wrócić na nią w miejscu jej opuszczenia.

Zawody odbywają się w formule samowystarczalności, czyli bez wsparcia z zewnątrz. Można korzystać natomiast z ogólnodostępnych usług np. sklepów, restauracji, noclegów czy serwisów.

Obowiązuje bezwzględny zakaz pomocy osób trzecich, w tym korzystania z jakichkolwiek środków transportu (z wyjątkiem roweru uczestnika). Zakazuje się korzystania więcej niż z jednego roweru w trakcie zawodów.

Uczestnicy pokonują całą trasę rowerem wyłącznie o własnych siłach (zabronione są rowery elektryczne) i samodzielnie prowadząc nawigację.

Dozwolona jest jazda non-stop (bez spania).

Więcej szczegółów znajdziesz w Regulaminie (będzie opublikowany do końca 2022 r.).