Jutro (14.07.) opublikujemy komunikat techniczny, ale już teraz publikujemy takie małe kompendium – szczególnie dla tych co startują w tego typu zawodach po raz pierwszy, lub dla tych, którzy wahają się z zapisem, bo pewne rzeczy nie są dla nich jasne.
Trasa
Obie trasy zawodów przebiegają przez teren pagórkowaty, w większości wiodą dobrymi szutrowymi drogami. Asfaltów jest ok. 20%, ale są to odcinki o bardzo małym natężeniu ruchu. W kilku miejscach na trasie STR500 trzeba będzie pokonać odcinki ok. 200-400 m drogą krajową lub wojewódzką. W większości przypadków można skorzystać z chodnika, ruch na tych drogach poza tym nie jest tak duży jak np. w centralnej części kraju.
Noclegi
Jak wiecie, noclegi na trasie każdy planuje i organizuje sobie sam. Można spać w krzakach, hamaku, namiocie, pod wiatą, sklepem, w agroturystyce czy pensjonacie. Czas na odpoczynek nie jest odejmowany od czasu pokonania trasy – liczy się godzina dotarcia na metę.
Nawigacja
Pliki z ostateczną trasą Suwalskie Tropy Race będą opublikowane na stronie i przesłane do każdego uczestnika mejlem. Pliki wgrywacie do swojego urządzenia do nawigacji (np. Garmin, Wahoo) lub telefonu. Do nawigacji w telefonie możecie skorzystać z różnych aplikacji np. Locus, Mapy.cz, GPX Viewer, Komoot, AllTrails.
Pamiętajcie, że urządzenia – szczególnie telefon – mają ograniczoną wydajność, dlatego na trasę weźcie ze sobą power bank (w przypadku długiej trasy i korzystania z telefonu to nawet ze dwa) i kabelek do ładowania (baterie).
Zaopatrzenie po drodze
Sklepów na trasie jest bardzo mało, tzn. występują co ok. 30-50 km. Niebawem opublikujemy mapę na której wskażemy miejsca możliwego zaopatrzenia. Należy jednak liczyć się z tym, że jakiś sklep może być danego dnia/ o danej godzinie zamknięty. W związku z tym rekomendujemy wzięcie ze sobą odpowiedniej ilości jedzenia i picia.
Co wziąć
- telefon komórkowy (na nr telefonu podany w zgłoszeniu oraz z numerem organizatora 504 097 925)
- urządzenie do nawigacji z możliwością odczytaniu śladu trasy,
- power bank z kabelkiem,
- sprawny rower (wyposażony w oświetlenie na przód i tył),
- sztywny kask,
- folia NRC,
- dowód osobisty lub paszport,
- podstawowy zestaw naprawczy (zapasowa dętka lub łatki, pompka)
- krem UV
- jedzenie i picie
- czołówka
- podstawowa apteczka (plastry, leki przeciwbólowe, coś do odkażania, maść na obtarcia)